Witamy na stronie UKS "PIK" Katowice znajdziesz tu aktulane wyniki rozgrywek, a także ciekawostki i zdjęcia z różnych imprez sportowych

Piłka siatkowa dziewcząt

W dniu 31.01.08 w małej hali Spodka odbyły się półfinały Mistrzostw Katowic w siatkówce dziewcząt z udziałem Pika, Mickiewicza, Konopy i Obroków.  Więcej:

08.01.2008

Piłka ręczna

Reprezentacja szkoły chłopców piłki ręcznej grała dzisiaj półfinał w sali MOS. W turnieju brały udział cztery szkoły: VIII LO, ZSGastr., ZSZnr3, ŚlTZN. Więcej:

06.01.2008

Liga Amatorska

Dzisiaj odbyły się cztery mecze. Nasz zespół nie zagrał mimo, że był ujęty w grafiku. Przeciwnik się nie zjawił. Najciekawszym meczem był pojedynek pomiędzy SWAT-em i Akademikami. Więcej:

Mecz siatkówki w lidze amatorskiej pomiędzy zespołami SWAT i Akademia 06.01.08

31.01.2008

VIII LO

Jak zwykle wylosowaliśmy numer 1. W pierwszym meczu przeciwko nam stanęły dziewczyny z Mickiewicza. Nasz zespół wyszedł na boisko bardzo spięty i rozpoczął się festiwal błędów, który zakończył się naszą przegraną 2:0.

Kolejny mecz gra Konopa z Obrokami. Dziewczyny z liceum grają bardzo ambitnie i w drugim secie mimo prowadzenia Obroków 21:16 wygrywają 27:25. W trzecim secie dziewczyny z osiedla Witosa nie dają szans Konopie. 2:1 dla Obroków.

Teraz my stajemy do meczu z Obrokami. Nasz zespół to nie ten sam co w poprzednim, wszystko wychodzi, mamy sześć punktów przewagi i ....zawodniczka z Obroków wpada na Michalinę- kontuzja, nasza przewaga topnieje, dziewczyny zerkają na Michalinę, którą zajęli się Marek i Krzysiek. Na trybunach Mariola, Agata oraz spora grupa naszych IV-to ligowców oglądają naszą przegraną.

Mickiewicz wygrywa z Konopą. Później mecz o przysłowiową pietruszkę - wygrywamy gładko z Konopnicką. Ostatni mecz o pierwsze miejsce w grupie wygrywają Obroki.

W ten sposób kończymy naszą przygodę w siatkówke dziewcząt wroku szkolnym 2007/2008 zajmując miejsce V-VI w Katowicach.

Najładniejszą dziewczyna turnieju wybrana została zawodniczka z numerem 12 z ...Konopy.

Podziękowania dla Marka i Krzyśka za pomoc medyczną.

Do dalszych rozgrywek awansowały szkoły ZSZnr5 i III LO

Skład VIII LO : Jadwiga Kańska, Agnieszka Machejek, Joanna Ujejska, Michalina Botor, Katarzyna Hajda, Katarzyna Rabiega, Agata Nowak, Patrycja Nagel, Iwona Maciąg, Milena Galińska, Joanna Piekarska, Ewa Bieniarz, Marta Mentel.

08.01.2008

Pierwszy mecz graliśmy z Gastronomikiem. W zeszłym roku szkolnym spotkaliśmy się z nimi dwa razy i wygraliśmy. Niestety początek tegorocznego meczu nie napawał optymistycznie. Błędy bramkarza i obrony powodują, że przegrywamy 4 do 0. Kontuzjowany Skop schodzi z boiska. Gramy dalej i naciskamy przeciwnika, który daje się zepchnąć do obrony. Pogoń za nimi nie jest do końca efektywna i mimo wyraźnej przewagi w polu nie kończymy akcji skutecznym rzutem. Przegrywamy 8 - 9.

W drugim spotkaniu jeszcze walczymy. ZSZ właśnie przegrał spotkanie ze Śląskimi i wyglądają na podenerwowanych. Tą swoją frustrację postanawiają wyładować na naszej drużynie. W ZSZ-ie wrażenie robią trzej postawni środkowi obrońcy. Niestety oprócz postawy mają też umiejętności. Nasze ataki zatrzymują się na nich, a my w obronie nie potrafimy ich zatrzymać. Przegrywamy 10 - 14.

Ostani nasz mecz gramy z ubiegłorocznymi mistrzami Katowic. Nasi dwaj podstawowi zawodnicy nie grają (Marcinkiewicze). Wynik 4 do 19 dla Śląskich nie może zatem dziwić.

W ten sposób kończymy naszą przygodę z piłką ręczną chłopców w tym roku szkolnym zajmując 7/8 miejsce w Katowicach. Sukces czy porażka? Po wynikach z ćwierćfinału wydawało się, że stać nas na więcej. Szkoda tego meczu z Gastronomikiem, a resztę bez odpowiedniego przygotowania i tak raczej nie mieliśmy szansy wygrać.

swat z akademia

W pierwszych dwu meczach Uks 06 Południe zmierzył się z Akademikami i GBG. Mimo ambitnej postawy debiutantów naszej ligi wynik nie był zaskoczeniem. Niemniej Uks gra coraz lepiej i może w przyszłości sprawić miłą niespodziankę.

Trzeci mecz to hit dzisiejszego dnia. Niepokonany dotąd SWAT i zeszłoroczny mistrz naszej ligi Akademicy. Mecz był bardzo zacięty. Akademicy wygrali pierwszy set do 21. I na tym koniec. W drugim secie przegrywają do 13. Tiebreak znowu zacięty. Brak zmian (sześciu zawodników) spowodowało u studentów zadyszkę i SWAT wygrywa 15 do 13.

Był to jeden z najlepszych meczów naszej ligi.

W czwartym spotkaniu gra GBG z SWAT-em. Pachnie niespodzianką po wygranym drugim secie, ale faworyt nie marnuje okazji i wykorzystuje błędy przeciwnika. W setach 2 do 1 dla zespołu SWAT.

Ostatni mecz ma grać Pik, ale przeciwnik nie przyjeżdża.

Nasze rozgrywki dobiegają do połowy i sytuacja w tabeli robi się coraz ciekawsza. Powoli już widać jakie zespoły mają szanse awansu do półfinałowej szóstki i dlatego mecze stają się coraz bardziej zacięte. Przypominam, że do ścisłego finału awansują tylko trzy zespoły i wygląda na to, że najgorzej jest zająć tu miejsce trzecie lub czwarte.

Zbliżające się ferie powodują miesięczną przerwę w lidze. Do zobaczenia po zimowym wypoczynku i zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki.