Witamy na stronie UKS "PIK" Katowice znajdziesz tu aktulane wyniki rozgrywek, a także ciekawostki i zdjęcia z różnych imprez sportowych

30.01.2006

W związku z zmianą godzin rozgrywania meczy w lidze amatorskiej kobiet i mężczyzn, w najbliższym czasie zostanie zamieszczony nowy terminarz. Za utrudnienia przepraszamy.

20.01.2006

W dniu 18 stycznia 2006 odbyły się finały międzyszkolnych rozgrywek o Mistrzostwo Katowic Szkół  ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej mężczyzn. Do walki stanęły 4 najlepsze zespoły. (czytaj więcej)

12.01.2006

Wczoraj nasze dziewczyny zdobyły I miejsce w międzyszkolnych rozgrywkach o mistrzostwo Katowic w piłce siatkowej. Po ciężkim meczu z Mickiewiczem, w którym były chwile wzlotów i upadków lecz po ciężkim trzecim decydującym secie dziewczyny wygrały. (czytaj więcej)

II miejsce chłopaków

W dniu 18 stycznia 2006 odbyły się finały międzyszkolnych rozgrywek o Mistrzostwo Katowic Szkół  Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej mężczyzn. Do walki stanęły 4 najlepsze zespoły.

Pierwszy mecz odbył się między naszymi chłopcami a II L.O. im. Marii Konopnickiej. Cały mecz był równa i zaciętą walką, oba zespoły pokazały umiejętności zarówno w ataku jak i w obronie dając kibicom wiele emocji. Ostatecznie jednak wygrało VIII L.O.  2:1 no i byliśmy w finale. Następnie przyszedł czas na to by dowiedzieć się, kto będzie naszym przeciwnikiem. Naprzeciwko siebie stanęły zespoły ZSŁ i VI L.O. Spotkanie to było pokazem szybkich i mocnych ataków, które wygrało ZSŁ 2:0.

Turniej wkroczył w fazę rozstrzygającą. Na początku odbył się mecz o 3 miejsce VI L.O. kontra II L.O. Mecz ten toczył się pod dyktando ?Długosza?, który wygrał go 2:0. Następnie przyszedł czas na finał. Pierwszy set nie poszedł po myśli naszych chłopaków, co doprowadziło do wyniku w setach 1:0 dla ZSŁ. Lecz mecz się jeszcze nie skończył i w drugim secie utrzymywaliśmy ciągła przewagę 2 punktów a pod koniec po świetnych blokach ?Bobika? zwiększyliśmy przewagę - no i było 1:1. Niestety w 3 secie chłopcy z ZSŁ wzięli się za siebie i wygrali set, a tym sposobem cały mecz 2:1.

Mimo iż pozostaje niedosyt gdyż mogło być I miejsce to i tak cieszymy się z drugiego miejsca, a wszystkim innym zespołom gratulujemy i czekamy na przyszłoroczne rozgrywki.

Klasyfikacja końcowa

1. ZSŁ
  2. VIII L.O.
  3. VI L.O.
  4. II L.O.

Nasze mniejsze ZŁOTKA

Dnia 11 stycznia 2006 odbyły się finał mistrzostw międzyszkolnych rozgrywek mistrzostwo Katowice w piłce siatkowej. Pierwszy mecz odbył się między

VII L.O. a III L.O.  które miało małe osłabienie z powodu kontuzji jednej z zawodniczek, która mimo tego wystąpiła i walczyła dzielnie. Pierwszy set wygrało VII L.O . lecz w następnym ?Mickiewicz? odegrał się i wynik w setach był 1:1 teraz wszystko zależało od ostatniego seta gdzie bardziej opanowane III L.O. wygrało i tym sposobem weszło do finału.

Następnie przyszedł czas na mecz naszych dziewcząt z X L.O. PO paru minutach okazało się, że dziewczyny nie będą miały większych problemów w tym meczu i wygrały pewnie 2:0 w setach nie pozostawiając złudzeń, kto jest najlepszy. No i byliśmy w finale.

Kolejny mecz toczył się o to kto będzie miał III miejsce. Walka toczyła się między VII L.O. a X L.O. i tak jak w pierwszy meczu turnieju było 1:1 i to trzeci set rozstrzygał o tym kto będzie na podium, a udało się to VII L.O.

Wreszcie przyszedł czas na finał. Pierwszy set na początku spokojnie nikt nie zdobył większej przewagi i końcówka rozstrzygała, kto wygra a były to oczywiście nasze dziewczyny. Drugi set odbywał się podobnie, lecz to dziewczyny z ?Mickiewicza? zagrały lepiej i wygrały tego seta no i wynik był 1:1. Czas na tiebreak gdzie ?Mickiewiczowi? wychodziło większość akcji, ale wszystko skończyło się przy stanie 12: 10 dla III L.O.  wtedy właśnie dziewczyny wzięły się do roboty i grały wspaniale i wygrały 15:12  a cały mecz 2:1.

I tak dziewczyny zdobyły Mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Wszystkim uczestnikom finały gratulujemy i życzymy powodzenia za rok.