Witamy na stronie UKS "PIK" Katowice znajdziesz tu aktulane wyniki rozgrywek, a także ciekawostki i zdjęcia z różnych imprez sportowych

09.10.2007 Piłka Ręczna Chłopców Dnia 09.10.2007 graliśmy Więcej:

08.10.2007 Dzień otwarty na obiektach MOSIR-u Katowice Dnia 06.10.2007 miasto Katowice zorganizowało Więcej:

05.10.2007 Piłka Nożna Nasza szkoła zorganizowała rozgrywki Więcej:

04.10.2007 Piłka Siatkowa Zawody klas pierwszych chłopców w piłkę siatkową. Więcej:

02.10.2007 Biegi przełajowe Dzisiaj startowaliśmy w biegach przełajowych. Więcej:

28.09.2007 Piłka Ręczna Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz znim rozgrywki międzyszkolne.Więcej:

Mecz Pika z Szopienicami w lidze amatorskiej.

28.10.2007

Liga Amatorska

Rozpoczęliśmy kolejną edycję Ligi Kobiet. Nie wszystkie zespoły dopisały i wkrótce nastąpi zmiana w terminarzu rozgrywania meczy.

Wystartowały: Ekonomik, Kobiety, Uks Karlik, Spartakus, Uks Pik, Szopienice, Uks 06 Południe.

Wyniki w dziale: Liga Amatorska  Zdjęcia z pierwszego dnia ligi: Galeria

25.10.2007

Żywiec

Wróciliśmy lekko zmęczeni. Więcej: Zgrupowania

Piłka Ręczna Dziewcząt

Nasze dziewczyny w półfinale!!!

Drużyna VIII LO grała mecz z ZSTiO nr.5. Trzeci zespół tj. VI LO nie dojechał na mecz i decyzją organizatora został zdyskwalifikowany. Mecz jak można było przewidzieć był jednostronny. Nasze dziewczyny zmierzyły sie bowiem z ubiegłorocznym mistrzem Katowic, ale zgodnie z opinią obserwatorów nie oddawawaliśmy łatwo pola na boisku.

Najważniejszy jest awans i dlatego Bardzo Gratulujemy.

20.10.2007

Siatkówka

Dnia 22.10.07 wyjeżdżamy na kolejne zgrupowanie do Oczkowa. Będzie ono trwało tylko trzy dni, ale na pewno będzie owocne. Czekają nas treningi i różne inne zajęcia, między innymi sparingi w siatkówkę z zaprzyjaźnioną szkołą w Żywcu (ciekawe jakie będą wyniki?).

Wyjazd traktujemy jako możliwość bliższego zapoznania się i przygotowania do międzyszkolnych rozgrywek w Katowicach.

Obszerne sprawozdanie zaraz po powrocie w dziale Zgrupowania

19.10.2007

Nasza reprezentacja dziewcząt będzie walczyć we wtorek tj. 23.10.07 o wejście do półfinałów. Chłopaki już tam są. Będziemy trzymać kciuki za dziewczyny :-).

09.10.2007

Piłka Ręczna Chłopców

Dnia 09.10.2007 graliśmy na boiskiu X LO w piłkę ręczną.

Na początek zmierzyliśmy się z gospopdarzami. Mecz nie był łatwy, w bramce przeciwnika reprezentant śląska. Po pierwszej połowie remis, a po ilości rzuconych piłek w światło bramki powinno być pięcioma bramkami dla naszej drużyny. W drugiej połowie skuteczność nam się poprawiła. Wynik końcowy 11:7 dla VIII LO.

W drugim meczu zmierzyły się zespoły gospopodarzy i ZSE. Druga szkoła zawsze miała tradycje w piłce ręcznej. Niedawny vice mistrz Katowic. Ale po przebiegu meczu i wyniku 4:0 dla X LO nie można było tego wnioskować.

Do ostatniego meczu nasza drużyna przystępiła rozluźniona i pewna własnych sił. Po wynikach meczów wszystkie komentarze były jednakowe: "to będzie dla was/nas spacerek". A tu nie. Sprawdza się powiedzenie, że przeciwnika nie można lekceważyć. W pierwszej połowie przy wyniku remisowym 1:1 doznaje kontuzji nasz najlepszy zawodnik (uderzenie przeciwnika kolanem w udo Krzyśka nie pozwala mu na dalszą grę). Do przerwy remis. W drugiej połowie Krzysiek wchodzi na boisko, ale cały czas utyka. ZSE widząc narastające zmęczenie w naszej drużynie stosuje taktykę presingu i szybkich ataków. Ale cały czas jest remis, aż do wyniku 8:8. Zbliża się końcówka meczu i już wydaje się, że tak zostanie. Ale ZSE to zespół walczący do końca. Stosuje konsekwentnie swoją taktykę, popełniamy kolejne błędy, tracimy w ciągu minuty trzy bramki!!! Sędzia gwiżdże Koniec. Niewiele brakowało, a byłoby po nas.

Wyniki:

VIII LO vs X LO - 11:7, X LO vs ZSE - 4:0, VIII LO vs ZSE 8:11

Miejsca: I VIII LO, II X LO,III ZSE. Awansują do dalszych rozgrywek VIII LO i X LO.

Skład naszej drużyny: Krzysztof Marcinkiewicz, Michał Marcinkiewicz, Piotr Moździerz, Szymon Pieszczoch, Łukasz Skop, Wojciech Marchaj, Rafał Szastok, Mateusz Lech, Michał Per, Dawid Sowa.

08.10.2007

Dzień otwarty na obiektach MOSIR-u Katowice

Dnia 6.10.2007 miasto Katowice zorganizowało dni otwarte na obiektach MOSIR-u.

Pikowi przypadło w udziale zorganizowanie zajęć siatkówki w hali przy ulicy Józefowskiej.

Zaplanowaliśmy zajęcia treningowe i dwa turnieje. Na treningu było niewiele osób, ale niech żałują Ci co do nas nie trafili, ponieważ cennych wskazówek udzielała była reprezentantka Polski w siatkówce pani Ewa Góra. W turnieju juniorów grały cztery zespoły. Dwa zespoły dziewcząt tj. Paderewa i VIII LO, oraz dwa chłopców tj. Dream Team i VIII LO. W turnieju seniorów wystartowały cztery zespoły mężczyzn. Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami przygotowanymi przez MOSIR.

Wyniki:

Juniorzy

Dziewczęta: VIII LO vs Paderewa    0 : 2 (10:25, 18:25)

Chłopcy: VIII LO vs Dream Team    2 : 0 (25:13, 25:19)

Seniorzy

PIK vs Wełnowiec    2 : 0 (25:13, 25:15)

Spartakus vs Szkaradek    2 : 0 (25:19, 25:17)

Mecz o 3-cie miejsce: Szkaradek vs Wełnowiec    2 : 0 (25:8, 25:17)

Mecz o 1-wsze miejsce: PIK vs Spartakus    2 : 0 (25:15, 25:21)

Naszej drużynie dziewcząt mecz trochę się nie udał:

Na zdjęciu dziewczyny z pierwszych klas (trochę zasmucone) zaraz po przegranym meczu: Kasia, Monika i Jagoda. Spoko. Będzie dobrze.

Mecze sędziowali: Ewa Góra, Krzysztof Pulchny, Marek Adamek.

05.10.2007

Nasza szkoła zorganizowała rozgrywki w piłkę nożną grupy eliminacyjnej. Wygraliśmy!

Wyniki

VIII LO vs ZSH  9 : 1, VIII LO vs ZSH-M  5 : 1, VIII LO vs ZSG  6 : 1

Skład wkrótce.

04.10.2007

Zawody klas pierwszych chłopców w piłkę siatkową.

Etap I - Eliminacje: 1a vs 1b Wynik 1:2, 1c1 vs 1c2 Wynik 1:2, 1d vs 1e Wynik 0:2

Krótka recenzja z przebiegu zawodów:

Eliminacje przebiegły bez większych niespodzianek. Przeszły jak przewidywano klasy: Ib, Ic2 i Ie.

W finałach klasa Ie przegrała dwa mecze. Najbardziej zaciętym był mecz klas Ib i Ic2. W pierwszym secie gospodarze turnieju ponieśli porażkę aż do piętnastu. W drugim secie dzięki odpowiedniej mobilizacji udało im się odnieść zwycięstwo. Trzeci set przedstawił się jako prawdziwy koszmar. Obydwie drużyny walczyły o zwycięstwo. W końcu po zaciętej grze zatriumfowała klasa Ic2.

Organizator zawodów: Piotr Głębowicz Kl. Ib

Pieczę nad wszystkim trzymał: Marek Adamek

02.10.2007

Dzisiaj startowaliśmy w biegach przełajowych.

Zawody zorganizowane zostały na dolinie Trzech Stawów. Dziewczyny miały dystans do przebiegnięcia ok. 800 metrów, a chłopcy ok. 1500. Pogoda sprzyjała, a na zawodach pojawiły się chyba wszystkie możliwe szkoły z Katowic i tylko tym możemy tłumaczyć nasz trochę słabszy wynik. Drużyna dziewcząt zajęła dziewiąte, a chłopców siódme miejsce.

Skład naszej drużyny: Monika Kozicka, Michalina Botor, Luiza Zawadzka, Aleksandra Spyra, Zofia Adamus, Angelika Mucha, Joanna Ujejska, Adam Dąbrowa, Piotr Michałka, Michał Leśko, Jechosz Zimnowoda, Piotr Głębowicz, Błażej Szymoniak.

01.10.2007

W ramach wewnętrznych rozgrywek szkoły klasa 1b zorganizowała turniej o mistrzostwo klas pierwszych w siatkówce chłopców.

Wyniki wkrótce.

28.09.2007

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz znim rozgrywki międzyszkolne. Nasza szkoła zgłosiła się do rozgrywek o mistrzostwo Katowic szkół ponadgimnazjalnych organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.

Dnia 27.09.2007 reprezentacja chłopców piłki ręcznej brała udział w turnieju eliminacyjnym. Organizatorem turnieju było I LO.

Skład naszej drużyny:Jarosław Kaliński, Michał Jabłoński, Michał Per, Krzysztof Marcinkiewicz, Michał Marcinkiewicz, Piotr Moździerz, Szymon Pieszczoch, Łukasz Skop, Grzegorz Synowiec, Wojciech Marchaj, Rafał Szastok, Mateusz Lech, Marcin Parkitny

Wyniki meczów:

1. VIII LO - II LO 6 - 12, 2. VIII LO - I LO 13 - 8, 3. VIII LO - Poligraf 20 - 5

Nasza drużyna awansowała do dalszych rozgrywek z drugiego miejsca. Gratulujemy!

Następnego dnia tj. 28.09.2007 reprezentacja piłki ręcznej dziewcząt brała udział w turnieju eliminacyjnym.

Skład naszej drużyny: Martyna Sopalska, Jadwiga Kańska, Aleksandra Spyra, Patrycja Wagel, Luiza Zawadzka, Marta Mentel, Joanna Ujejska, Joanna Kudyba, Michalina Botor, Agata Nowak.

1. VIII LO - ZS nr 1 10 - 4, 2. VIII LO - ZSE 3 - 4, 3. VIII LO - II LO 7 - 3