Witamy na stronie UKS "PIK" Katowice znajdziesz tu aktulane wyniki rozgrywek, a także ciekawostki i zdjęcia z różnych imprez sportowych

Siatka chłopców i koszykówka dziewczyn

Nasza szkoła kończy powoli rozgrywki międzyszkolne. Reprezentacja siatkówki chłopców zajęła 4-te miejsce, a koszykówki dziewcząt 5/6-te w Katowicach . Więcej:

12.02.2008

Rozgrywki międzyszkolne

Rozgrywki pomiędzy szkołami w roku szkolnym 2007/2008 dobiegają do końca. Ostatnio nasza szkoła grała w koszykówkę, siatkówke i piłkę ręczną. Więcej:

05.02.2008

Koszykówka i piłka ręczna dziewcząt

Drużyna koszykówki zakwalifikowała się do półfinałów, a piłki ręcznej zakończyła swoje rozgrywki na 5/6 miejscu w Katowicach. Wkrótce więcej.

04.02.2008

W dziale  Galeria pojawiły się zdjęcia z Dnia maturzysty i Studniówki. Zapraszamy do oglądania.

03.02.2008

Liga amatorska

Tego dnia spotkały się cztery zespoły: Południe, Spartakus, Paderewa i UKS 06 Południe. Mecze były bardzo ciekawe, a niektóre wyniki niespodzianką.  Więcej:

02.02.2008

IV Liga

Rozegraliśmy pierwszy mecz w Lidze Wojewódzkiej. Niestety początek nie był zbyt udany. Naszym przeciwnikiem był BBTS Bielsko-Biała.  Więcej:

Koszykówka dziewcząt. Mecz VIII LO (żółte stroje) z X LO. 22.02.08

25.02.2008

reprez dziewczat reprez chlopcow

Na początek siatkówka. Dnia 19.02.08 w sali MOS-u rozegrane zostały finały mistrzostw Katowic siatkówki chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju brały udział VIII LO, VII LO, ZSB i X LO. Nasza reprezentacja pierwszy mecz grała z Siódemą. Niestety mimo ambitnej postawy naszych chłopaków nie udało się zatrzymać zawodnika z numerem siedem, a dobre ataki ułatwiał mu rozgrywający. Przegraliśmy gładko 0:2.

W meczu o trzecie miejsce gramy z Budowlanką. Rewanżyk za półfinał gdzie wygraliśmy w tiebreaku. Pierwszy set zaczyna się doskonale. Wygrywamy już 20:14. Niestety nasza maszynka się zacina, a na zagrywkę z wyskoku z przeciwnej strony nie możemy znaleźć lekarstwa. Przegrywamy do 23. W drugim secie pełna mobilizacja. Gramy punkt za punkt, ale przeciwnik w końcówce seta odskakuje nam na trzy punkty. Doganiamy ich w ostatniej chwili, ale w końcu przegrywamy 27:25.

Czwarte miejsce w Katowicach to dobre miejsce. Szkoda tylko, że nie udało się zdobyć tego trzeciego. No cóż siatkówka to trudna psychologiczna gra, w której wygrywa często zespół o mocniejszej odporności psychicznej. Nam tego zabrakło.

W naszym zespole dobrą grą wyróżniali się nasi czwartoligowcy: Szymon i Michał.

Miejsca:

1. X LO

2. VII LO

3. ZSB

4. VIII LO

Skład VIII LO: Szymon Pieszczoch, Michał Jabłoński, Paweł Posielężny, Mateusz Czech, Sebastian Prokop, Piotr Głębowicz, Dawid Sowa, Paweł Howaniec, Adrian Marcinkiewicz, Jakub Żogała, Konrad Styrylski, Karol Grychtol, Łukasz Furlepa, Adam Młynarski, Paweł Pośpiech.

Koszykówka dziewcząt. W piątek 22.02.08 nasze dziewczyny grały półfinał w Katowicach. W turnieju brały udział VIII LO, X LO, IV LO i VII LO. Organizatorem było IV LO, a miejscem turnieju była hala Spodka.

W pierwszym naszym meczu gramy z gospodarzami. Nasze dziewczyny wykorzystują taktykę zastosowaną w poprzednich meczach. Przeciwnik nie za bardzo orientuje się w czym rzecz i po ładnym meczu wygrywamy 31:16. W drugim meczu gramy z siódemą. Taktyka wystarcza nam niestety tylko do połowy meczu. W drugiej odsłonie wynik 11:11 utrzymuje się przez pięć minut. Potem co raz bardziej uwidacznia się przewaga wzrostu u przeciwnika. W końcu przy wyniku 14:14 nad naszą niewysoką Asią oddają dwa celne rzuty z półdystansu. Przegrywamy 14:18. Na koniec rzut za trzy i na tym kończymy. W trzecim meczu gramy z Paderewą. Zdecydowanie najsilniejszy zespół turnieju. Gramy na luzie (może nawet za bardzo) i przegrywamy już nawet 0:20. Trener bierze czas, rozładowuje niepotrzebnie napiętą atmosfere i dziewczyny zaczynają bawić się grą. Daje to natychmiastowy efekt. Uśmiechy i radość z każdej udanej akcji. Przegrywamy 13:34.

5/6 miejsce w Katowicach to bardzo dobry wynik. Gratulacje!!!

6. VII LO - IV LO; 25:11

Skład VIII LO: Marta Mentel, Agata Nowak, Joanna Ujejska, Anna Wójcik, Aleksandra Spyra, Marta Szolczewska, Martyna Sopalska, Marta Pyzik, Martyna Fraj, Joanna Piekarska, Sabina Urbańczyk.

12.02.2008

kosz

Na początek koszykówka dziewcząt. Awansowaliśmy do półfinałów! 04.02.08 do naszej szkoły przyjechały drużyny VI LO i ZSE. Z pierwszą drużyną nie mieliśmy najmniejszych szans (czwarte miejsce w województwie w zeszłym roku), ale nasz drugi mecz graliśmy o awans. Taktyka ustalona na treningu i plaster w wykonaniu Sopalskiej zadziałały. Gramy dalej.

Wyniki meczy:

1. VIII LO - VI LO: 6:62

2. ZSE - VI LO: 14:44

3. VIII LO - ZSE: 37:19

Następnego dnia nasze dziewczyny grały już w półfinale piłki ręcznej. Po koszykówce było trochę widać zmęczenie u niektórych dziewcząt i brakło naprawdę niewiele (jedna bramka więcej w turnieju), a by się udało. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 5/6 miejsce w Katowicach. Gratulacje.

1. ZSE - X LO: 5 - 7

2. ZSTiO2 - VIII LO: 4 - 2

3. X LO - VIII LO: 5 - 4

4. ZSE - ZSTiO2: 5 - 13

5. ZSTiO2 - X LO: 18 - 4

6. VIII LO - ZSE: 5 - 2

Skład VIII LO: Martyna Sopalska, Aleksandra Spyra, Jadwiga Kańska, Agata Nowak, Marta Mentel, Beata Tomiło, Joanna Ujejska, Patrycja Nagel, Joanna Kudyba, Marta Kozłowska.

W dniu 07.02.08 reprezentacja chłopców siatkówki grała w Spodku półfinał. Jak zwykle wylosowaliśmy mecze drugi, trzeci i ostatni. Na początek Konopa. W poprzednim roku przegraliśmy z nimi turniej towarzyski. Ale tutaj chodziło o awans. W pierwszym secie nie mieli nic do powiedzenia przegrywając z nami do 14. Niestety potem jak zwykle przysnęliśmy i dopiero w tiebreaku wygraliśmy. Nasz drugi mecz gramy z VI LO. Chłopaki z szóstki startują w IV Lidze i ich przygotowanie techniczne nie budziło wiele zastrzeżeń. Atak środkiem w tempie sprawiał naszym środkowym najwięcej problemów. Odpowiednią taktyką zagrywki wyłączyliśmy to największe zagrożenie, a nasi skrzydłowi dokończyli dzieła. Ostatni mecz to ustalenie miejsc z których zespoły wychodzą do dalszych rozgrywek. Gramy z ZSB. Zaczynamy w najlepszym ustawieniu. Wszyscy "przysypiają" Szymon się denerwuje, ponieważ się śpieszy na jazdy. Przegrywamy do 21. W drugim secie Szymon daje za wygraną i idzie na zaplanowane lekcje jazdy. Na rozegraniu debiutuję Kuba i ta zmiana działa mobilizująco na resztę zespołu. Wygrywamy ale w stylu bardzo marnym. Najważniejsze, że awansujemy z pierwszego miejsca.

1. VI LO - ZSB 1 -2 (19:25, 25:22, 13:15)

2. VIII LO - II LO 2 -1 (25:14, 23:25, 15:12)

3. VI LO - VIII LO 1 - 2 (25:15, 23:25, 13:15)

4. ZSB - II LO 2 - 1 (22:25, 26:24, 15:9)

5. II LO - VI LO (21:25, 25:23, 15:11)

6. VIII LO - ZSB 2 -1 (21;25, 25:21, 15:11)

Na koniec tego sportowego maratonu gramy w koszykówkę chłopców. Nasza reprezentacja gra półfinał. Za przeciwnika mamy znowu Mickiewicza, potem Konopę i Ekonomik. W koszykówce raczej nie ma przypadków, także przed rozpoczęciem turnieju można już spokojnie ustalić kolejność. Na początek gramy z Mickiem i planowo przegrywamy. W następnym meczu ZSE. Tu mamy wygrać i robimy to bez większych problemów. Następnie gra Mickiewicz z Konopą. Walka bardzo wyrównana. Obydwa zespoły startują w ligach juniorskich i chyba to, że przy jednym zespole jest trener(Tower) pozwala Mickiewiczowi wygrać. Ostatni mecz gramy znów my. Konopa nie wygląda na za bardzo zmęczona po poprzednim meczu, a tylko wygrana znimi daje nam awans. Nasi chłopcy bez wiary grają i dopiero w trzeciej kwarcie przy wyniku 36 do 18 dla przeciwnika zaczynamy walczyć. Może gdyby mecz trwał pięć kwart to byśmy wygrali, a tak przegrywamy 10-ma punktami i ostatecznie zajmujemy 5/6 miejsce w Katowicach. Gratulacje.

1. ZSE - II LO 23:65

2. VIII LO - III LO 28:54

3. VIII LO - ZSE 47:28

4. III LO - II LO 39:36

5. III LO - ZSE 78:50

6. VIII LO - II LO 48:59

Skład VIII LO: Tomasz Truszczyński, Piotr Zieliński, Sebastian Heyman, Michał Marcinkiewicz, Maksymilian Klimontowicz, Michał Per, Piotr Moździerz, Łukasz Skop, Robert Martyniuk, Mateusz Lebiedzki.

Podsumowując dotychczas nasze rozgrywki w roku szkolnym 2007/2008 to nawet całkiem nieźle. Zostały nam jeszcze półfinał dziewcząt kosza, finał chłopców siatki, piłka nożna, pływanie, tenis stołowy i aerobic. Liczymy na niezłą zabawę i odpowiednią dawkę emocji, ponieważ nic tak nie zbliża ludzi jak pozytywne wspólne przeżycia, w tym wypadku sportowe.

Pozdrowienia dla wszystkich sympatyków sportu w VIII LO!

03.02.2008

Pająk

W pierwszym meczu grał Spartakus, który dotychczas nie doznał przegranej i Południe. 2-0 dla zespołu pana Heńka nie była zaskoczeniem, tym bardziej, że w końcu chłopaki zaczęli grać na jednego rozgrywającego. Brawo.

Drugi mecz to szlagier dnia. Grają Spartakus i Paderewa. Chłopaki z X LO to zespół bardzo dobry, ubiegłoroczny mistrz Katowic szkół ponadgimnazjalnych. Mecz jest bardzo zacięty, a nasi czwartoligowcy grają pierwsze skrzypce. 2-1 dla Spartakusa jest pewnym zaskoczeniem, cieszy dobra postawa Pająka.

Następne mecze to już nie ten poziom. Młody zespół UKS 06 Południe wygrywa z Południem 2-0, a w ostatnim Paderewa z UKS-em 2-0.

W lidze pozostają teraz tylko dwa zespoły bez przegranej tj. SWAT i właśnie Spartakus. Pik ma jedną przegraną.

Do zobaczenia za tydzień na lidze kobiet.

Tabela i wyniki:

02.02.2008

IV Liga

Był to mecz wyjazdowy. Hala BBTS-u nie zachwiciła nas. Obiekt ładny ale swoje czasy świetności ma już za sobą, a kurz na ławce dla zawodników nas tylko w tym potwierdził.

Naszym przeciwnikiem jest zespół juniorów prowadzony przez trenera z Katowic. Przed meczem przypuszczaliśmy, że jest to drużyna zgrana, nie popełniająca błędów w obronie.

W pierwszym secie walka wyrównana do wyniku 18-18, potem Bielsko przyśpiesza i przegrywamy do 20. Drugi set to poszukiwanie w naszym zespole odpowiedniego ustawienia. Trzeci set BBTS zaczyna bez swojego kapitana (lekceważą nas?), gra jest bardzo zacięta i gdy wydaje się, że to już koniec (14-10 dla przeciwnika), zaczynamy pogoń. Czasy z dwóch stron, zmiany, kapitan drużyny przeciwniej wchodzi na boisko ale to my wygrywamy 26-24. Czwarty set zaczyna się po naszej myśli i przy wyniku 13-11 BBTS bierze czas. Nagle stajemy i nie możemy ruszyć. Przegrywamy 16-13. Dochodzimy do wyniku 16-15 i to już wszystko. Rozgrywający przeciwnka znowu przyśpiesza, jego rozegranie do lewego skrzydła po kontrach są zabójczo dokładne. Przegrywamy do 20, a cały mecz w setach 3-1. Czas meczu: 1 godzina 37 minut.

Podsumowując: pierwszy nasz mecz w nowym ustawieniu. Niestety nie mieliśmy czasu na sparingi i pierwsze dwa sety były tego efektem. Dalej całkiem nieźle, ale jeszcze mamy co poprawić. Pewne sytuacje na boisku były zastanawiające, szczególnie kiedy ich nasilenie następowało w decydujących momentach meczu, jak w końcówce trzeciego seta i w czwartym po czasie przeciwnika przy stanie 13-11 dla nas.

No cóż, jesteśmy jeszcze nowym zespołem na rynku siatkarskim i będziemy musieli trochę popracować nad naszą renomą.

Następny mecz gramy u siebie w hali w Szopienicach o godz.18 00. Wszystkich kibiców siatkówki w Katowicach serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Skład UKS Pik: Damian Pluta(kap), Marek Kopa, Adam Kupka, Jan Grzyb, Dawid Pawlik, Szymon Pieszczoch, Michał Skocki, Tomasz Okraska, Michał Chudzik, Bartłomiej Stach, Dawid Pająk, Krzysztof Pulchny(lib).