Witamy na stronie UKS "PIK" Katowice znajdziesz tu aktulane wyniki rozgrywek, a także ciekawostki i zdjęcia z różnych imprez sportowych

Wygraliśmy! Jesteśmy Mistrzami!

9 marca w finale Mistrzostw Katowic w siatkówce chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych spotkały się cztery zespoły: III LO, VI LO, ZSB i VIII LO.

Na trybunach 150 kibiców.

W pierwszym meczu Długosz pokonał Budowlankę w dwóch setach do 17 i do 16.

Drugi mecz gra VIII LO z Mickiewiczem. W ćwierćfinałach przegraliśmy w tiebreaku. Gramy. W pierwszym secie prawie do końca gramy punkt za punkt, wygrywając do 21. Drugi set Mickiewicz wygrywa wysoko do 15. Na początku tiebreaku wypracowujemy przewagę, ale Mickiewicz dogania nas na jeden punkt. Trener bierze czas , kibice wsperają nas zespół i wygrywamy 15 do 11.

O 3 miejsce gra Mickiewicz i Budowlanka. Wygrywa III LO 25:21, 27:25.

Gramy z Długoszem o pierwsze miejsce. Za nami przegrany półfinał 2:1, mamy szansę na rewanż. Do meczu podchodzimy skoncentrowani - pierwszy set wygrywamy w ładnym stylu do 17. W drugim secie też odskakujemy, Długosz nie ma pomysłu na grę. Wynik 24:16 - krzyczymy " ostatni, ostatni". Kończymy wynikiem 25:18.

Brawo chłopaki.

Brawo trener.

Dziękujemy kibicom i komentatorom Bartkowi i Arkowi

Skład VIII LO: Daniel Stasiszyn, Karol Grychtol, Piotr Głębowicz, Kamil Gruszka, Marek Musioł, Szymon Kupiec, Marcin Kałuża, Tomasz Horst, Karol Ścibisz, Maciej Cichosz, Michał Muszyński, Paweł Brończyk. Trener: Marek Adamek.

Wyniki meczy:

1. VI LO - ZSB  2 : 0 (25:17, 25:16)
  2. VIII LO - III LO  2 : 1 (25:21, 15:25, 15:11)

Deutsch Wagen Tour

2 lutego 2010r. naszą szkołę odwiedził Deutsch-Wagen. Animatorka, pani Małgorzata Urlich-Kornacka, przygotowała warsztaty pt. Koelner Karneval live erleben: wiadomości o piątej porze roku.

Aby było ciekawiej, młodzież wcieliła się w postaci z niemieckiego obszaru językowego, m.in. Czerwonego Kapturka, czarownicę z bajki o Jasiu i Małgosi, trzy świnki, muzykantów z Bremy. Pani Małgorzata zamieniła się na 90 minut w Marię Teresę.

Na zajęciach nikt się nie nudził. Obejrzeliśmy krótki film o pochodzie karnawałowym w Köln, tańczyliśmy oraz śpiewaliśmy piosenki związane z karnawałem, świetnie się przy tym bawiąc. Wiele powodów do śmiechu dostarczyły nasze przebrania, które były pomysłowo zaprojektowane. Odważni mieli okazję zaprezentować swoje postacie. Po niemiecku, oczywiście !

Było barwnie i wesoło!

Am 2. Februar 2010 kam in unsere Schule der "Deutsch Wagen". Es fand ein Treffen im Rahmen der "Deutsch Wagen Tour" statt. An dieser Werkstatt hat die Klasse IIa teilgenommen.

Die Schüler haben über den Karneval in Köln gesprochen, einen kurzen Film darüber gesehen, getanzt und Karnevalslieder gesungen. Sie haben viel Neues über die deutsche Kultur und Sitten erfahren. Alle waren als verschiedene Figuren und Helden aus den deutschen Märchen verkleidet.

Der "Deutschunterricht" hat allen viel Spaß gemacht !

Plik pdf

29.01.2010

Studniówka

Bawiliśmy się na studniówce

Zaczęliśmy Polonezem. Najpierw tańczyli nauczyciele, potem pokazowy i w końcu wszyscy mieli okazję się zaprezentować.

Zabawa trwała do białego rana, a na parkiecie królowali sportowcy.

Parę fotek z tej imprezy możecie znaleźć pod adresem:

20.01.2010

pik

Rozgrywki międzyszkolne 2009/2010

Awans!

Drużyny szkolne koszykówki dziewcząt i chłopców oraz siatkówki chłopców awansowały do półfinałów rozgrywek o Mistrzostwo Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych.

Niestety pozostałe drużyny nie przeszły dalej, co należy uznać za porażkę.

Jesteśmy już w ósemce najlepszych zespołów w mieście. Przed nami ciężkie półfinały, w których nie ma już słabych drużyn, a często zdarzają się szkoły w których reprezentanci uczestniczą w rozgrywkach juniorów i seniorów.

Ale i my z naszymi klasami matematycznymi i informatycznymi nie jesteśmy pozbawieni szans na awans. Już niejednokrotnie udowodniliśmy innym, że pewne braki można nadrobić większym zaangażowaniem i ambicją.